Małgorzata Gach Radca Prawny

Małgorzata Gach

Radca prawny i doradca podatkowy
tel.kom.: +48 668 017 219
e-mail: m.gach@gach.pl

O mnie

Pierwszą własną firmę założyłam niedługo zdaniu egzaminu na doradcę podatkowego w roku 2004 i była to firma o dumnie brzmiącej nazwie Doradztwo Podatkowe Małgorzata Gach. Jako, że rok później zostałam radcą prawnym – od roku 2005 działam już jako Kancelaria Radcy Prawnego Małgorzata Gach.

Praktycznie od samego początku mojej kariery zawodowej zajmowałam się przede wszystkim prawem podatkowym i prawem spółek. Podatki rządzą światem – to jest niestety prawda, natomiast wybór formy prowadzenia działalności to jedna z bardziej istotnych decyzji jakie każdy przedsiębiorca musi podjąć. Ważne jest też co dalej zamierza ze swoją spółką zrobić.

Funkcjonując w ramach Kancelarii Radcy Prawnego Małgorzata Gach oraz w podmiotach, z którymi byłam związana w trakcie kariery zawodowej doradzałam klientom m.in. z branży hotelarskiej, meblarskiej, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, deweloperskiej, branży finansowej czy telekomunikacyjnej.

Szczególne doświadczenie mam w:

  1. Doradztwie podatkowym dla przedsiębiorców i spółek począwszy od wyboru optymalnej formy prowadzenia działalności przez analizę i wsparcie podatkowe przy planowanych transakcjach gospodarczych do przeprowadzania badań podatkowych
  2. Doradztwie prawnym przy:

a. tworzeniu spółek, podwyższaniu ich kapitału zakładowego,

b. w transakcjach fuzji, przejęć, przekształceń i podziałów,

c. bieżącej działalności spółek.

Prawnik powinien się uczyć całe życie, przy czym w podatkach to uczenie się musi być szczególnie intensywne. Skończyłam zatem studia podyplomowe: Podatki w zarządzaniu firmą oraz Prawo karne-skarbowe i postępowanie skarbowe.

Jako, że w moim przekonaniu prawnik od podatków, powinien się znać też trochę na rachunkowości uzyskałam też uprawnienia księgowego. Pozwala to na szerszy pogląd na problemy klientów, tak aby przewidywać potencjalne skutki określonych działań nie tylko w aspekcie prawnym ale też pod względem ich wpływu na sprawozdania finansowe podmiotów.

Bardzo lubię pisać, zostałam zatem – jak na razie – współautorką dwóch pozycji książkowych: Emisja akcji i obligacji jako sposób na dokapitalizowanie spółki (z suplementem elektronicznym), 2017 wyd. ODDK, oraz Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową. Aspekty prawne i podatkowe oraz rozwiązanie alternatywne (z suplementem elektronicznym), 2019 wyd. ODDK.  Prowadzę także blogi prawne: Podatki w spółkach oraz Prawo dla księgowych. Zapraszam do lektury.

Zdarzało mi się też wypowiadać na tematy podatkowe w dzienniku Rzeczpospolita oraz w Dzienniku Gazeta Prawna, publikować w prasie fachowej i na portalach internetowych, ostatnio udzielałam się na warsztatach w ramach webinarów: „Alternatywna spółka inwestycyjna” czy „Podatkowe aspekty umów inwestycyjnych”.

Dlaczego warto podjąć z nami współpracę

Pomagamy rozwiązywać problemy prawne i podatkowe przedsiębiorców oraz spółek,  analizując je od strony prawnej, podatkowej i finansowej. Wskazujemy rozwiązania prawne i podatkowe, które pozwalają na realizację zakładanych celów. Analizując problem, idziemy kilka kroków do przodu, rozwiązania dobre na tu i teraz, niekoniecznie mogą być dobre w przyszłości. Chcemy aby Kancelaria była postrzegana przez swoich Klientów właśnie poprzez pryzmat tych trzech określeń:

WIEDZA, DOŚWIADCZENIE, ZAANGAŻOWANIE.

Skontaktuj się z nami!

Tel:+48 515 700 335

  • kancelaria@gach.pl
  • Pon – Pt 08:00-18:00